Nieuwe samenwerking: hulp voor mensen met kanker op het Dagcentrum van het BovenIJ ziekenhuis
Om patiënten met kanker en hun naasten nog beter te ondersteunen, is Huis aan het Water een samenwerking gestart met het BovenIJ ziekenhuis. Elke woensdag is er een vrijwilliger van Huis aan het Water aanwezig op het Dagcentrum en op de Verpleegafdeling.
Wat doet Huis aan het Water?
Huis aan het Water helpt mensen die kanker hebben of hebben gehad. Met een betrokken team van (ervarings)deskundigen, professionals en vrijwilligers geven zij informatie, advies, steun en professionele begeleiding. Hun doel is om mensen te helpen hun kwaliteit van leven te behouden of opnieuw op te bouwen.
Wat betekent deze samenwerking voor patiënten?
Door deze samenwerking krijgen patiënten met kanker en hun naasten op een laagdrempelige manier toegang tot extra ondersteuning op het Dagcentrum en de Verpleegafdeling. De vrijwilligers vanuit Huis aan het Water bieden onder andere:
- Persoonlijke aandacht
- Makkelijk contact
- Kennis over waar je hulp en ondersteuning kunt vinden
- Aandacht voor emotionele en sociale aspecten van het leven met en na kanker
Met deze samenwerking versterken we de niet-medische ondersteuning rondom de behandeling bij kanker. De vrijwilliger van Huis aan het Water legt de verbinding tussen de medische behandeling en informele psychosociale begeleiding. De vrijwilliger is opgeleid door Huis aan het Water en kan worden ingezet dankzij een subsidie van KWF.
“Als je hoort dat je kanker hebt, verandert er veel. Naast medische zorg is het fijn als er iemand is die luistert en ondersteuning biedt. Wij zijn elke woensdag op het Dagcentrum en de Verpleegafdeling aanwezig om ondersteuning te bieden wanneer daar behoefte aan is.” — Huis aan het Water
Samen voor passende ondersteuning
Ons gezamenlijke doel is om patiënten en hun naasten op het juiste moment, op de juiste plek te ondersteunen. Door medische zorg te combineren met aandacht voor emotionele en sociale aspecten, kunnen we zorg bieden die beter aansluit bij wat iemand nodig heeft.

Als geestelijk verzorger begeleid ik mensen bij levensvragen die zich aandienen in tijden van kwetsbaarheid, ziekte en ouder worden. In mijn werk binnen onder andere de GGZ, ouderenzorg en palliatieve zorg bied ik ruimte voor gesprekken over betekenis, geloof, verlies, hoop en familieverhoudingen.

Ik werk als geestelijk verzorger in het Zaans Medisch Centrum en heb daarnaast mijn eigen praktijk. In de loop van de jaren heb ik me gespecialiseerd in de oncologie. In het ziekenhuis, thuis en in verschillende centra voor leven met en na kanker begeleid ik mensen bij zingevingsvragen, rouw en verlies. Kanker krijgen kan alles op zijn kop zetten: wie je bent, hoe je je voelt, hoe je je verhoudt tot je lichaam, je naasten, je dromen, je toekomst. Het is niet gek als dat levensvragen oproept: Wat betekent dit voor mij? Hoe kan ik mezelf hervinden? Hoe kan ik in verbinding blijven met de mensen om mij heen? Hoe kan ik zinvol leven nu ik ziek ben, of wetende dat ik niet meer beter word? Of hoe kan ik goed afscheid nemen? 



Mijn naam is Charlotte Buys, van oorsprong Landschapsarchitect en in een latere fase van mijn leven ben ik werkzaam geweest als docent, mentor, facilitator Creative Thinking, coach en gesprekspartner.
Mijn naam is Caroline van den Berg en ik ben vrijwillig werkzaam als loopbaan adviseur in het huis aan t water. Ik woon met veel plezier in Amsterdam!
Mijn naam is Hennie Smit en sinds 1 januari maak ik deel uit van het team geestelijk verzorgers bij het Huis aan het Water.
Ruim dertig jaar ben ik vanuit verschillende professies werkzaam in de gezondheidszorg, altijd in het directe contact met de ander. Aanvankelijk veel gewerkt als paramedicus in de psychosomatiek; de laatste 14 jaar als humanistisch geestelijk begeleider in o.a. ouderenzorg en psychiatrie. Daarnaast begeleid ik al jarenlang mensen in de thuissituatie via het Centrum voor Levensvragen (CvL). Via het CvL ben ik – met genoegen – verbonden aan Huis aan het Water.
Jos Timmerman
Mijn naam is Anne Oude Elberink en ik ben sinds maart 2020 verbonden als psychiater aan Huis aan het Water. Hiervoor werkte ik in het Dijklander Ziekenhuis, alwaar ik reeds veel te maken kreeg met patienten met een combinatie van psychische en lichamelijke klachten.

De reden om psychologische hulp te zoeken heeft te maken met de impact die kanker heeft op alle levensgebieden. ‘Er is een leven voor en er is een leven na kanker’ is een veelgehoorde zin.
De hulpvraag waarmee mensen hier komen is zeer wisselend en voor mij is het belangrijk om zo dicht mogelijk aan te sluiten bij de vraag die er is. Ik beschouw het als een bijzondere ontwikkeling om na mijn langdurig werk binnen de geestelijke gezondheidszorg naast mijn eigen praktijk nu ook mijn ervaring te kunnen gebruiken bij de meer existentiële problematiek die kanker met zich meebrengt. Ik heb jarenlang als groepspsychotherapeut gewerkt in het Psychotherapeutisch Dagcentrum van het ZMC, ervoor als arts bij de Jeugdpsychiatrie van de GG&GD in Amsterdam en de laatste 15 jaar heb ik mijn eigen privépraktijk gehad in Amsterdam. Het valt me steeds weer op hoe in Huis aan het Water een omgeving gecreëerd wordt waar mensen zichzelf kunnen zijn, de ruimte vinden om uit te zoeken wat ze er willen halen aan hulp en ook hoe vanzelfsprekend de staf, vrijwilligers en therapeuten hierbij aansluiten.


Matty Hakvoort
Daniëlle de Boer
Margriet Greuter
Nathalie Kool
Door haar jarenlange ervaring met het afsluiten van hypotheken, pensioenen en verzekeringen kan elke financiële vraag over werk, verzekeringen en pensioen gedurende of na ziekte gesteld worden. Aan de hand van eigen informatie kan een plan worden gemaakt om de geldstromen goed te laten lopen tijdens de behandelingen. Financieel evenwicht zorgt voor rust. Niet alleen bij de zieke; ook de familie is er bij gebaat.





